jazyková verze

info@artliner.cz
INFOLINKA: +420 608 710 832

Corian

Zaručeně sterilní

Čistota má pro kosmetické salóny klíčový význam. Na místě, kde se provádějí zákroky, je prioritou zajištění sterilních podmínek. Neporéznost CORIAN®, tvar bez otevřených spojů a možnost vytvářet zaoblené hrany s použitím tohoto materiálu zaručuje jeho velmi snadné čištění. CORIAN® se používá v nových operačních sálech a při rekonstrukcích stávajících chirurgických oddělení.

CORIAN® je pokročilé směsi trihydrátu hliníku a polymethylakrylátu (PMMA), původního materiálu typu solid surface vyráběného DuPont™.
Díky svým hygienickým vlastnostem a nízké úrovni spotřeby je CORIAN® ideální pro použití na estetická zařízení. Pozitivně ovlivňuje image Vašeho kosmetického salónu a zajišťuje Vám pohodlné a efektivní pracoviště.

Kompozice CORIAN®

CORIAN® je stálý, neporézní, homogenní povrchový materiál, který se skládá z 1/3 z akrylátové pryskyřice (známe také jako polymethylakrylát, plexisklo, akrylátové sklo nebo PMMA) a ze 2/3 z přírodních minerálů. Nejdůležitějším z těchto minerálů je trihydrát hliníku (ATH) získávaný z bauxitu, rudy, ze které se vyrábí hliník. Více informací o složení materiálu můžete najít v bezpečnostním listu CORIAN®.

Jedinečnost CORIAN®

CORIAN® spojuje atraktivní vzhled a vysokou, spolehlivou efektivitu, čímž splňuje jak požadavky zdravotních zařízení (likvidace křížových infekcí a zajištění hygieny), tak požadavky pacientů a zdravotního personálu pro zajištění jejich pohodlí. Vyrábí jej výhradně DuPont™, CORIAN® spojuje přírodní materiály a nejmodernější akrylové polymery využívané dříve ve zdravotnictví. Tento tepelně formovatelný, netoxický a hypoalergický materiál je výbornou volbou v případě rekonstrukcí zdravotních zařízení. Díky své stálosti a možnostem snadných oprav prováděných na místě si CORIAN® udržuje svoje přednosti po dlouhá léta, a stává se dlouhodobou investici v souladu s image značky a kvalitou Vaší firmy.

CORIAN® a HIV

CORIAN® je neporézní materiál, který umožňuje snadné čistění z HIV, jenž způsobuje AIDS. Laboratorní testy provedené DuPontTM Applied Biotechnology Group ukazují, že vysokou koncentraci HIV lze odstranit z povrhu CORIAN® v zdravotnických zařízeních a výzkumných ústavech umytím zředěným roztokem bělidla. 10procentní roztok pevného bělidla (0,5% chlornanu sodného) odstranil veškeré látky obsahující HIV z povrchu CORIAN®.

CORIAN® a křížové infekce

Hygienické vlastnosti CORIAN® omezují na minimum křížové infekce ve všech oblastech, kde se vyžaduje dodržení zvláštní hygieny. Neporéznost materiálu ve spojení s absenci otevřených spojů chrání proti množení mikrobů a zároveň usnadňuje čištění a udržování hygieny.

CORIAN® a estetické vlastnosti

Čistota má pro kosmetické salóny klíčový význam. Díky svým hygienickým vlastnostem a vysoké efektivitě je CORIAN® ideální pro využití tohoto druhu a zároveň se výborně spojuje s jinými materiály. Pozitivně ovlivňuje image Vašeho kosmetického salónu a zajišťuje pohodlné a efektivní pracoviště.

Přátelský pro prostředí

CORIAN® se vyrábí s dodržením přísných standardů se zřetelem na omezení odpadů a spotřeby energie ve všech etapách výrobního procesu. Jak samotný materiál, tak lepidla a těsnící prostředky využívané k jeho montování mají certifikát kvality vnitřního vzduchu GREEN GUARD, který se přiděluje výrobků s nízkými emisemi těkavých organických sloučenin.

Hygiena

CORIAN® je neporézní materiál. Je pevný v celé své tloušťce a je možné jej vyrábět s neviditelnými spoji, udržujícími hygienickou čistotu svého povrchu. Plochy CORIAN® neusnadňují množení bakterií ani hub. CORIAN® získal certifikát nezávislé laboratoře jako hygienický materiál, který je v souladu s mezinárodními normami DIN EN ISO 846.
Hygienické vlastnosti CORIAN® byly taktéž potvrzeny certifikátem nezávislé německé organizace LGA QualiTest GmbH. Přísné testy hodnotící odolnost na bakterie a houby, snadné čištění a vyhodnocení vzorku z hygienického hlediska ukázaly, že CORIAN® má vyšší kvalitu ve srovnání s mnohými konvenčními materiály používanými ve zdravotnictví.

Netoxicky

CORIAN® je chemicky neutrální a netoxicky materiál. Při běžných teplotách neuvolňuje žádné plyny. Během spalování uvolňuje především oxid uhelnatý a uhličitý, při čemž vznikající dým je opticky lehký a neobsahuje toxické halogenové plyny. Vzhledem k těmto vlastnostem se CORIAN® využívá ve veřejných prostorách a na citlivých místech, jako jsou odbavovací pracoviště na letištích, stěny a pracovní plochy v nemocnicích a hotelích.

Odolnost proti skvrnám

Jelikož je CORIAN® neporézní materiál, je chráněn proti vniknutí tekutin a chemických produktů (kyselin, zásad a činidel).

Shoda s kodexy a předpisy

CORIAN® je výbornou volbou pro oblasti, kde je třeba splňovat nejpřísnější regulační standardy, také pro oblasti obsluhy potravinářských výrobků.

Stáhněte si

Informace o CORIAN® jsou převzaty z reklamních materiálů firmy DuPont™.